Amy'nin Radyosu

3 Eylül 2016 Cumartesi

Çift Kişilikli Müzisyen\Detroit Metal City

İzlediğim animeler içinde en çok güldüğüm seri olan DMC denince Devil May Cry'dan başka akla gelecek olan animemiz:
Tür: Müzik, komedi

Yıl: 2008
Bölüm sayısı: 12 (Ova şeklinde)
Bölüm süresi: yaklaşık 13 dk
Mangası: 113 Bölüm
MyAnimeList Puanı: 8.27

Shinichi Negishi pop müzik yapma hayalleri için taşradan Tokyo'ya gelmiş nazik bir gençtir. Ancak üniversiteden sonra kendisini mizacına tamamen ters bir müzik dalında bulmuştur: Metal Müzik... Detroit Metal City (DMC) adındaki bir metal grubunun solistidir ve işinden nefret etmektedir. Negishi işi ve sosyal yaşantısı arasında sürekli gidip gelmektedir. Ancak gerek sahnedeki performansı gerek dışarıda başına gelen olaylar sayesinde grubun ünü hızla artmaktadır.


Kemal Sunal filmleri tadında izleyeceğiniz bir seridir. Negishi'nin yani sahnedeki adıyla Krauser II'nin başına gelen olaylar çok güldürmektedir. Tokyo Kulesi'ne tecavüz etmesi ile iyi bilenen karakterimizin iki kimliği arasında bocalamasını ve başına gelen olayların hayranları tarafından yanlış ve çok absürt bir şekilde yorumlanması seriyi oldukça orijinal yapmakta.

Çizimlere değinirsek biraz önyargı oluşturacak çizimleri mevcut. Ancak sırf çizimlerini beğenmediğiniz için seriyi izlemekten vazgeçerseniz çok şey kaçırırsınız.

 Seriyi merak edenlere iki uyarım olacak:


İlki aşırı argo ve küfür içeren bir seri. İzlerken bilerek izleyin... Ailenizle birlikte izlemeyin en azından 


İkincisi metal müzikten hoşlanmayanlara müzik biraz ağır gelebilir...


Her şeye rağmen izlerken çok keyif aldığım bir seriydi... Merak edip de izleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler Açılış videosu da bu En hoşuma giden soundtrack'ı ise bu idi:


0 yorum:

Yorum Gönder